Jak działa fotowoltaika?

Fotowoltaika jest darmowym sposobem na prąd dzięki wykorzystaniu promieni słonecznych. Wykonanie instalacji z dobrej jakości podzespołów gwarantuje nam pewny uzysk i sprawność działania całej instalacji przez minimum 25 lat. W przypadku dużych firm inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się zazwyczaj w ciągu 7 lat od chwili podłączenia instalacji, dzięki czemu przez kolejne 17 lat generuje nam całkowicie darmowy prąd!

Promienie słoneczne padające na panele fotowoltaiczne wytwarzają prąd stały i zachodzi tam zjawisko fotowoltaiczne. Ładunki energii elektrycznej przekazywane są do falownika (inwertera) dzięki konstrukcji z krzemu. Falownik zmienia prąd stały w prąd zmienny.

W Polsce możemy zamontować instalacje fotowoltaiczną do 50kWp bez większych problemów. Wystarczy proste zgłoszenie do operatora energii elektrycznej z prośbą o zmianę licznika na dwukierunkowy oraz zgłoszenie do Państwowej Straży Pożarnej. 

Pojęcie prosumenta zostało rozszerzone także na przedsiębiorstwa w 2019 roku. Dzięki temu cała nadprodukcja prądu, jaką generuje nasza instalacja fotowoltaiczna może zostać odebrana przez kolejny rok, np. w okresie zimowym, w którym instalacja generuje mniejszy uzysk. 

Kontakt

Zadzwoń lub napisz do nas, wspólnie wybierzemy najlepsze rozwiązanie.

+48 663 673 458 kontakt@solljus.pl

Solljus sp. z o.o.
ul. Gwiezdna 1e/16
41-218 Sosnowiec
NIP: 644 351 55 45

1 Step 1
keyboard_arrow_leftPrevious
Nextkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder